Na Mazurach jest około 250 km oficjalnych szlaków żeglownych, a to oznacza, że będziemy pływać, uczyć się co i jak się nazywa (a to wcale nie jest proste) oraz jak się czego używa (a to już jest wyższa szkoła jazdy), zwiedzać najpiękniejsze porty i najbardziej dzikie zatoki. Atutem Mazur Północnych jest najczystsze powietrze w Polsce i jeziora będące w większości rezerwatami przyrody, wspaniałe porty, spokojne przystanie oraz dzikie zatoki !!! Na obozie żeglarskim uczestnicy zakwaterowani są na szybkich, zwrotnych i wygodnych jachtach. W zgranych załogach żeglujemy, trenujemy, przygotowujemy posiłki, myjemy gary, utrzymujemy porządek w swoich kojach i na pokładzie, śpimy i świetnie się bawimy!!!

 

• Żeglarstwo – nauka komend i węzłów, prace bosmańskie, poruszanie się na jachcie oraz zasady bezpieczeństwa podczas żeglugi, podstawowe manewry żeglarskie, teoria żeglarstwa, podchodzenie do kei i wyjścia z portu
• Zajęcia sportowe – codzienne treningi min. gry zespołowe, lekkoatletyka, pływanie, biegi przełajowe
• Wycieczki po malowniczych miejscach Mazur Północnych
• Prawdziwe ogniska, szanty i wielkie tańce żeglarskie nad jeziorem

 

Realizacja programu, podróż z Jeleniej Góry (PKP i bus), czarter jachtów kabinowych, cumowanie w portach ( w tym opłaty portowe i korzystanie z sanitariatów), trzy posiłki dziennie, kadrę pedagogiczną, kadrę instruktorską i trenerską, ratowników WOPR, opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW i OC PZU, szkolenia (z zakresu żeglarstwa, naukI pływania oraz podstaw ratownictwa wodnego i medycznego), fotki po zgrupowaniu.

 

Termin: 16-23.08.2020 Cena: 2350 zł

 

Klub Sportowy Śnieżka
Mirosław Grabowski tel. 601 790 618
www.kssniezka.eu

 

2SEZONY
Szymon Wierzbicki tel. 508118868
kontakt@2sezony.pl
www.2sezony.pl